Vyzbrojte vaše auto na horšie časy

Veľa ľudí míňa enormné sumy peňazí na automobilové doplnky a prvky, ktoré vozidlo z podstatnej miery určite skrášlia. Zabúda sa ale na  oveľa zásadnejší faktor z hľadiska jazdy motorovým vozidlom a to – Bezpečnosť. Nikdy sa nedá zaručiť to,  že na cestách sa nám nič nemôže stať. Zaručiť sa však dá to, že sa o vaše auto  postaráte maximálne a vyzbrojíte ho potrebnými prvkami, ktoré nemôžu chýbať žiadnemu poriadnemu vodičovi.

Pri výmene pneumatík buďte opatrní

Výmena pneu je špecifická záležitosť, ktorú žiaľ podceňuje množstvo nezodpovedných vodičov. Možno preto sme čoraz častejšie svedkami dopravných nehôd, ktoré sú v konečnom dôsledku spôsobené predovšetkým nezodpovedným prístupom vodičov a ich ľahkovážnosťou.

Predovšetkým v chladnom období, kedy je na cestách poľadovica a sneh sú kvalitné zimné pneumatiky k nezaplateniu. Pri ich výbere by ste však mali byť opatrní a zároveň presvedčený o ich zodpovedajúcej kvalite.

Ak už ste vaše auto „prezuli“ je na čase riešiť uskladnenie sezónnych pneumatík. Veľmi dobrou a spoľahlivou voľbou sú profesionálne servisy. Tie vám poskytnú uskladnenie pneumatík spoľahlivo a bezpečne bez zbytočných starostí. Uskladnenie pneumatík je z hľadiska životnosti veľmi dôležité. Pri správnom skladovaní sú totiž pneumatiky chránené pred vonkajším poškodením a nepriaznivými podmienkami.

Aj do drsných podmienok

Motoristi ktorí jazdia v komplikovaných terénoch nedajú dopustiť na snehové reťaze. Tie sa totiž nemusia využívať len počas zimného obdobia, ale takisto v terénoch , kde si jazda reťaze bezprostredne vyžaduje. Či už sú to nerovné štrkové povrchy, piesočnaté plochy alebo iné ťažko zvládnuteľné povrchy ktoré nám ako vodičovi robia dosť veľký problém.

Vyzbrojiť si auto správnymi prvkami vám zaručí najvyššiu bezpečnosť, ale takisto aj príjemnejší pocit nech ste na akejkoľvek ceste. Ak zase patríte medzi motoristov ktorí si takisto dajú záležať na vonkajšej stránke auta, určite nepohrdnete kvalitnými elektrónmi, ktoré vzhľad vášho auta podstatne skrášlia. Elektróny vyberajte si u predajcov ktorí sú seriózni a za kvalitu svojich produktov ručia. Len tak sa vám investícia do vášho auta vráti vo forme spokojnosti a maximálnej bezpečnosti.

 

FOTO:  © Dusan Kostic / Dollar Photo Club